Příznaky ztráty vlasů

Toto jsou příznaky počínající trvalé ztráty vlasů – jak je můžete zastavit? Nejčastější příčinou plešatění u mužů je androgenní alopecie. Ta se týká až 95 % mužů. Jedná se o dědičnou záležitost, kdy jsou vlasové folikuly citlivé na mužské pohlavní hormony. 

Co charakterizuje dědičné vypadávání vlasů? 

První věc, kterou můžete zkontrolovat je, zda existuje někdo z vašich přímých příbuzných, kdo je postižen trvalou ztrátou vlasů. Může to být otec, matka, strýcové, tety či prarodiče, kteří ztratili své vlasy poměrně brzy. Čím více lidí z vaší rodiny je takto postiženo, a čím významnější mají ztrátu vlasů, tím větší je šance, že budete androgenní alopecií zasaženi také.

Jedním z prvních viditelných známek ukazujících na to, že muž trpí androgenní alopecií, jsou často zvětšující se kouty. Současně s tím může ustupovat vlasová linie stále více dozadu. Dalším znakem může být řídnutí vlasů na temeni hlavy. Řídnutí začíná na malé ploše ve tvaru kruhu, který se pak postupně zvětšuje. Tento kruh může být na první pohled těžko odhalitelný. Nakonec mohou vlasy začít mizet z celé hlavy a později se objeví pleš.

Co charakterizuje vypadávání vlasů u žen?

Počátky androgenní alopecie jsou u žen spojovány s obdobím menopauzy. U 37% se vyskytuje v období menopauzy a po ní, u 13 % žen se vyskytuje již před obdobím menopauzy.  Vypadávání vlasů se u žen projevuje v menší míře a objevuje se obvykle po celé hlavě. Pokud jsou některé oblasti hlavy zasaženy více, jedná se především o oblast nad čelem. Ženy jsou jen zřídka úplně holohlavé, nicméně řídnutí vlasů je pro ně většinou velmi stresující. Zde je nutné podotknout, že Provexin® A100HF nefunguje u ztráty vlasů, která je způsobena například porodem, těhotenstvím nebo špatnou výživou.

Vyzkoušet Provexin® A100HF

Ztráta vlasů způsobená androgenní alopecií může být léčena

Provexin® A100HF je patentovaný zdravotnický prostředek*, vyvinutý ve Švédsku. Provexin® A100HF byl testován v několika studiích a jeho účinek při řešení ztráty vlasů způsobené androgenní alopecií, je prokázaný.

Studie týkající se používání prostředku Provexin® A100HF, která se uskutečnila v Sahlgrenské univerzitní nemocnici v Göteborgu ukázala, že polovina účastníků, kteří používali Provexin® A100HF, zaznamenala zvýšený růst vlasů o 50%. Lékaři mohli v některých případech vidět změny v růstu vlasů po pouhých 4 týdnech. Účastníci studie na sobě viděli změny až po několika měsících. První vlasy, které rostou, jsou tzv. chmýří a obvykle vypadnou. Poté narostou vlasy normální, původní kvality. Provexin® A100HF nemá žádné vedlejší účinky a může být používán společně s běžnými přípravky na vlasy.

* Provexin® A100HF je v EU registrován jako zdravotnický prostředek třídy I.

 

       Jak používat Provexin® A100HF

  1.  Naneste vrstvu gelu 2x denně na pokožku hlavy tam, kde vám vypadávají vlasy.
  2.  Jemně gel vetřete do pokožky.
  3.  Jakmile gel uschne, není ve vlasech nic vidět.
  4.  Účinky mohou být obvykle viditelné po několika měsících pravidelného používání.

 

Studie: 

Faergemann, J. and Hedner, T., The effect of A100 Gel, on Hair Growth, and Hair Quality: An explanatory study. Journal of Cosmetics, Dermatological Sciences and Applications 2016:6;19-23.

Detaily o studii si přečtěte ZDE.

Jonas Müntzing, PhD, Assoc. Prof., Lerhamn Medical 2010: Double Blind, Randomised Clinical Study of the Efficacy and Safety of the Medical Device Recapeen on Hair Growth and Hair Quality in Volunteers with Reduced Scalp Hair Density (Study Report).

Provexin®A100HF

  • Klinicky prokázané účinky pro růst nových vlasů
  • Proti dědičnému vypadávání vlasů
  • Patentované složení
  • Desítky tisíc spokojených zákazníků
* Provexin® A100HF  je vyvinut tak, aby zabránil vypadávání vlasů způsobené androgenní alopecií. Přípravek je v EU registrován jako zdravotnický prostředek třídy I.
fact box light

Prokazatelné účinky na dědičné vypadávání vlasů

Provexin® A100HF byl předmětem mnoha klinických studií. Jejich výsledky jasně potvrzují, účinky produktu.

Celý článek

Víme, jak zlepšit růst vlasů

Na vině jsou geny, ale lze s tím něco udělat. Studie ukázaly dobré výsledky.

Celý článek

OBJEDNAT PROVEXIN® A100HF

Sleva na první zásilku

598 Kč 419Kc

Nákupem přípravku se stanete členem programu pravidelných zásilek, který je flexibilní, avšak běží, dokud jej nezrušíte. Jedna zásilka Provexinu je určena na 1 měsíc používání, proto je program zasílání nastaven měsíčně. Program můžete upravit nebo zrušit na naší bezplatné lince, emailem nebo poštou. Poštovné pouze 29 Kč.
Cena dalších zásilek je 598 Kč.

Nordic Health je členem skupiny Sana Pharma, předního prodejce výživových doplňků ve Skandinávii. Pro více informací navštivte nordichealth.cz nebo nás kontaktujte na bezplatné lince 800 888 524 ve všední dny od 09:00 do 16:00 hodin nebo emailem na info@nhealth.cz.